ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8641413
*
nr 864 1413
Spegel
höjd: 66
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2013
kl 19:36:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 19:06:53
1
100 kr
7/12 17:11:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 864 1413
Spegel
höjd: 66
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 19:06:53 | 1 | 100 kr |
7/12 17:11:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29